Vėdinimas

Kvėpavimas – gyvybės pagrindas. Be maisto žmogus gali išgyventi iki 3 mėnesių, be vandens – apie 3 dienas, o nekvėpavęs retas žmogus ištveria ilgiau nei 3 minutes. Kvėpuojame ne tik per nosį ir burną, oras ir jame esančios priemaišos į organizmą patenka ir per kitus organus: ausis, akis, odą.

Tyrimais įrodyta, kad oras viduje gali būti net 100 kartų labiau užterštas nei lauke. Tačiau daugelis iš mūsų, ypač šaltuoju metų laiku, net iki 90% laiko praleidžiame uždarose patalpose. Čia valgome, dirbame, ilsimės ir leidžiame laisvalaikį.

Sveikatos specialistai pataria pasirūpinti, kad į patalpas reguliariai patektų šviežio oro. Norėdami išvėdinti patalpas paprastai tiesiog atidarome langus, tačiau atverti langai į lauką išleidžia šilumą, o į vidų pro juos patenka triukšmas, dulkės, įvairūs teršalai bei daug kitų nepageidaujamų svečių. Daugelis nustemba sužinoję, jog 3 val. vėdinimo efektas išnyksta praėjus vos pusvalandžiui.


Rekuperatorius – tai mechaninės ventiliacijos įrenginys, taupantis energiją ir vidaus orą keičiantis lauko oru.

Rekuperacija - tai energijos taupymas. Šalinamas iš patalpų oras šilumokaičio pagalba nesimaišydamas pašildo tiekiamą iš lauko orą. Plokštelinio šilumokaičio naudingumo koeficientas 70%, rotorinio šilumokaičio net 92%. Tokiu būdu sutaupoma apie 70-92% šilumos.

Šiuolaikiniai pastatai yra gerai izoliuoti su sandariais langais, šilumos energija pastoviai brangsta, o komforto poreikiai pastoviai didėja, todėl patalpų vėdinimui yra naudojamas priverstinis—mechaninis vėdinimas su šilumos rekuperacija. Teisingai suprojektuota ir sumontuota mechaninė vėdinimo sistema užtikrins reikalingą oro kiekį patalpose, minimaliai triukšmaus, mažai naudos elektros energijos, ją bus paprasta eksploatuoti.

Vėdinimo įrenginyje naudojant rotacinį arba plokštelinį šilumokaitį, galima panaudoti dalį išmetamo oro šilumos, tiekiamo į patalpas oro pašildymui.

Šildymas

Rekuperatorių tipai:

Plokšteliniai rekuperatoriai
Jie puikiai tinka visur, kur jums reikia ypatingo oro tyrumo
- iki 75% energijos rekuperacija;
- 99,9% dviejų oro srovių atskyrimas - statinė sistema, kuri nereikalauja papildomos elektros energijos.

Rotaciniai rekuperatoriai
Optimalus sprendimas tiems atvejams, kai yra
ypatingai svarbus įrenginio dydis ir reikalingas 

maksimalus taupymas.
- pilna šilumos rekuperacija iki 92%;
- įrenginys yra trumpesnis;
- tolygus sukimosi greičio reguliavimas siekiant
efektyviausio funkcionavimo.

Vėdinimo sistemos sudedamosios dalys:

Vėdinimo įrenginys

Triukšmo slopintuvai

Ortakiai

Lauko grotelės

Difuzoriai

Alkūnės

Pereigos

Atšakos

Terminė izoliacija

Valdymo pultas

Montuojamos tik patikimos sistemos ir įrenginiai.

Bendradarbiaujama su kokybiškos produkcijos gamintojais:

  • brink
  • frankische
  • systemair